PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812}

Żyje się tylko dwa razy

You Only Live Twice
7,1 42 646
ocen
7,1 10 1 42646
5,7 11
ocen krytyków
Żyje się tylko dwa razy
powrót do forum filmu Żyje się tylko dwa razy

Mamy do czynienia po raz kolejny z kultową organizacją WIDMO z jej naczelnym wodzem Blofeldem, którego wreszcie tutaj poznajemy. Donald Pleasance jako Blofeld stworzył kreację niezywkłą, bardzo charakterystyczną, zapadającą w pamięć, komiksową w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Plenery, oczywiście Japonia, jej kultura, następnie baza WIDMA w wygasłym wulkanie. Dziewczyna Bonda, Aki, bardzo ładna i przesympatyczna.
W moim przekonaniu ta część zamyka pewną epokę, czyli tzw. najbardziej klasyczny okres szpiegowski wczesnego Bonda. Pierwsze 5 Bondów z Connerym wyproduowanych w latach 1962-1967, to po prostu kanon, który warto, a nawet trzeba obejrzeć.

PanFerdek

Zgoda w każdym punkcie. Dla mnie również to najlepsza część z pierwszych 5 części.

ocenił(a) film na 8
David_Haye

A dla mnie jest to najlepszy Bond ever.Klimat , muzyka ,fabuła intryga ,Connery , Japonia ,stonowany czarny humor i główny czarny charakter.

PanFerdek

Dla mnie średni odcinek piosenka tytułowa jest fajna i ładna dziewczyna Bonda sama fabuła słaba a Blofeld też średnio zagrany wolę Savalsa w tej roli. Ten był bardziej śmieszny niż groźny.

PanFerdek

Ale kiedyś mieli tempo kręcenia Bondów, 5 filmów w 5 lat, teraz jeden film co 5 lat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones