PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812}

Żyje się tylko dwa razy

You Only Live Twice
7,1 42 684
oceny
7,1 10 1 42684
5,8 12
ocen krytyków
Żyje się tylko dwa razy
powrót do forum filmu Żyje się tylko dwa razy

Napiszcie co myślicie o tej recenzji z ohmss.w.interia.pl:

RECENZJA

Piąty film z cyklu jest najbardziej spektakularnym z wczesnych odcinków serii.W pełni wykorzystano duży budżet filmu. Connery znów zagrał na swoim poziomie, zaś Donald Pleasence(choć pojawia się tylko na kilkanaście minut) to najlepszy i najbardziej demoniczny Blofeld. Dobry scenariusz,dużo akcji, równe tempo to zalety tego filmu.Niektórych mogą irytować archaiczne efekty specjalne, ale cóż, był rok 1967 i lepiej nie dało się tego zrobić. Dziwi też zupełnie bezsensowna erupcja wulkaniczna pod koniec filmu.Ale to drobnostki, które nie zmieniają faktu, że to jeden z najlepszych filmów z serii.
OCENA:84%

ocenił(a) film na 8
bob000000

Jak to efektów specjalnych nie dało zrobić się lepiej? Przecież dwa lata starsza "Operacja Piorun" zdobyła za to Oskara, więc można było zrobić je w podobnnej jakości.

ocenił(a) film na 8
robert2207

Według mnie Bond lepszy od wspomnianej wyżej "Operacji Piorun". Może to mój dzisiejszy nastrój, że w każdej twarzy Connery'ego widzę kwintesencję Bonda, ale według mnie jest bardziej bondowy, bardziej szarmancki, elegancki i ironiczny niż w "Thunderball".
Zresztą lubię kraje Orientu, więc może oryginalna jak na Bonda w owych czasach sceneria tak podziałała.
Efekty może nie zadziwiające, ale według mnie kilka scen należy w rozrachunku pominąć (np: końcową erupcję - dziwnie to wyglądało). Ogółem dziwie się, że po tym filmie zrezygnowali z Sean'a.
Ogółem film bardzo dobry. Bardzo dobra odsłona Bonda.
8/10

POZDRAWIAM !!!

ocenił(a) film na 7
zdrojek

Subiektywnie ale wg mnie ,,Operacja Piorun" to jeden z najlepszych w serii.A zatem relatywnie ,,Żyje się tylko dwa razy" wypada słabiej,jako że jest tuż po.Nie będę koncentrował się na szczegółach,mam na myśli raczej ogólne wrażenie.Jestem fanem całego cyklu,wartościowanie poszczególnych odcinków serii sprawia mi często kłopot.7/10 ukłony,esforty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones