PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812}

Żyje się tylko dwa razy

You Only Live Twice
7,1 42 684
oceny
7,1 10 1 42684
5,8 12
ocen krytyków
Żyje się tylko dwa razy
powrót do forum filmu Żyje się tylko dwa razy

Niewiele zaskoczeń, a w pierwsze na początku filmu nie wierzymy, bo to po prostu niemożliwe (to, co się miało stać w pionowym łóżku). Złowrogość szefa "Widma"... czasem komediowa i nawet piranie nie działają tak mocno na wyobraźnię, choć głodne na każdą kość. Coś, co w całej serii "Bonda" się szybciej zestarzało, czyli kolejne walki "halowe"("zakończenie halowe"- wszystko co złe jest zwalczone ostatecznie w wielkiej hali) pozostawiają dystans większy nawet niż zamierzony, bo wiadomo, że "Bond" to zaplanowane przerysowanie. Już takie naiwności, takie celebrowanie tego Bonda w hali, pilnowanie, by trwał do końca niby już zwyciężony, przy pulpitach, które rządzą złem, to gruba przesada, bo jasne jest że trzyma się go, by wyrwał się z rąk i zablokował zło. Panienka z Japonii, dziwnie stateczna miłość naszego prostytuta Bonda, tym razem nie interesuje nas aktorsko, jako postać, choć dziwnie jest ciepła i miła jak na ten zimny świat. Tęsknie wspominamy znakomitą kreację prawie 30 lat potem, dziewczyny Bonda granej przez Marceau. No ale tam miała co grać, w scenariuszu.

ocenił(a) film na 7
Wydmin

Dziś podwyższyłbym chyba ocenę, bo jak na dystans niemal 50 lat film robi wrażenie, mimo zauważalnej umowności scen w kosmosie. I gdy dziś powtórnie oglądałem film, uderzył mnie jeden z najlepszych początków "Bondów", gdyby ktoś ułożył taki ranking, bo ten początek to jakby esencja "Bondów" sprzed Craiga: błazeństwo, humor powiązany ze scenami nasyconymi emocją, typowo sensacyjnymi. I piszę dziś też po raz pierwszy obejrzawszy niemal wszystkie odcinki serii, więc przyznawszy po tych seansach palmę pierwszeństwa wśród aktorów grających postać tytułową Connery'emu, lepiej wiem, dlaczego "Żyje się tylko dwa razy" zasługuje na więcej niż 7 gwiazdek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones