PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812}

Żyje się tylko dwa razy

You Only Live Twice
7,1 42 677
ocen
7,1 10 1 42677
5,8 12
ocen krytyków
Żyje się tylko dwa razy
powrót do forum filmu Żyje się tylko dwa razy

Ten film to koniec szpiegowskich Bondów, od tego filmu Bond jest bardziej SUPER komiksowym szpiegiem niż zwyczajnym, takim jak widzieliśmy w poprzednich filmach. Ma coraz więcej gadżetów, coraz więcej żartów i jest trochę arogancki. Zawsze jest niomylny, nigy (?) później nie zostaje postrzelony, pobity itp. A film ? Jest to film mojej młodości i wczoraj se go ,,odświerzyłem''. Mniej mi się podobał. Bardzo mi przypominał ,,Szpieg który mnie kochał'', Doktora No i Moonrakera. Trochę nudny. Niestety słaba muzyka i dość marne efekty. Sean Connery zmęczony rolą. Niema tego błysku co w Goldfingerze czy Doktorze NO. Film nie jest z górnej półki. Taka amatroszczyzna. Bajeczka. Bonda klasuje na kilka serii: Od Doktora No do Damenty są wieczne... to wg mnie 1 seria. Filmy z Rogerem Moorem to seria 2, z Timoty Dalthonem to dokończenie serii 2. Z Pirsem Brosnanem to 3 seria. A z Danielem Craigiem to 3 seria, dokończenie.

Doktor No - 10
Pozdrowienia z Rosji - 7
Goldfinger - 10
Operacja Piorun - 10
Żyje sie tylko dwa razy - 9
Szpieg który mnie kochał - 6

ocenił(a) film na 5
Wolf_01

efekty wręcz tragiczne, ale to jeszcze zdołałbym znieść - gorsze wg mnie, a wręcz śmieszne, jest tu niedopracowanie scenariusza, który zmusza nas np do naiwnego wierzenia, że nikt z okolicznych wysp nie zauważył ogromnej rakiety kosmicznej startujacej/lądującej w poblizu. nie wspominając o jej wybuchu w odległości metra o statku amerykańskiego i "nie uszkodzania" go. niestety, jak do tej pory, najsłabsza część.

ocenił(a) film na 5
dzon

Do tego jeszcze lawa z wulkanu podczas destrukcji tajnej bazy Blofelda i monitoring z przestrzeni kosmicznej (widok rakiet z zewnątrz na ekranach w centrum dowodzenia) i jeszcze kilka innych smaczków, które czym prędzej chcę wymazać z pamięci, by wrażenie po tym odcinku Bonda zostało jak najlepsze.

ocenił(a) film na 7
Wolf_01

Rozwaliło mnie że samochód skręcał bez skręcenia kierownicy

ocenił(a) film na 9
Daniel251

A moim zdaniem najdziwniejsze było to, że w Tokio samochody jeździły lewą stroną ulicy. Ale pomimo to jest to moja 2 ulubiona część Bonda, zaraz po Goldfingerze

Shakq

A w Japonii nie ma przypadkiem ruchu lewostronnego?

ocenił(a) film na 9
maciek1930

Fakt, chyba rzeczywiście jest. Przepraszam za pomyłkę.

Shakq

Wybaczam ;)

ocenił(a) film na 9
Wolf_01

Efekty były dobre jak na swój rok. A sama dekoracja bazy do dziś jest uważana za jedno z największych osiągnięc filmowych dekoracji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones