PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102217}

Godzina świni

The Hour of the Pig
7,0 1 056
ocen
7,0 10 1 1056
Godzina świni
powrót do forum filmu Godzina świni

Jak w temacie widziałam go pierwszy raz wczoraj na kanale Europa Europa ( i dziś powtórkę też oczywiscie :). Warto było czekać 13 lat (szukałam go bezskuteczznie od ok 3 lat i teraz wiem że warto było. Ci co widzieli i polubili "Imię Róży" powinni koniecznie zobaczyć "Godzinę świni", średniowiecze pokazane od innej strony z dawką humoru i oczywiście młodym Colinem Firthem (czasem w prawie całej okazałosci) w roli głównej.

ocenił(a) film na 8
kamilka_6

A ja od siebie polecę film w podobnym klimacie, może nieco bardziej mroczny:
http://www.filmweb.pl/Rachunek.Sumienia
na podstawie książki "Opowieści o czynach Złego Ducha" B. Unswortha. Książkę również polecam.

kamilka_6

Imię Róży to wybitny film ukazujący realia Średniowiecza i działalność świętej inkwizycji. Godzina świni to obraz lekki i fałszywie ukazujący rzeczywistość ludzi żyjących w schyłku epoki Średniowiecza, fakt istnienia procesów zwierząt ukazany w kontekście opowiastki o prawniku pokazano w konwencji pół żartem pół serio dyskwalifikującym Godzinę świni jako film historyczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones